W czerwcu w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Jak smakuje świat?” poznaliśmy kolejne państwo - Federację Rosyjską. Poznaliśmy położenie geograficzne i symbole Rosji. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m.in.: Jak wygląda rosyjski strój ludowy? Jakie są najciekawsze miejsca w Rosji? Jak wyglądają rosyjskie cerkwie? Jakie są najpopularniejsze sporty w Rosji? Dlaczego Wilk nigdy nie może dogonić zająca? Do czego służy samowar? Jak brzmi bałałajka? Zapoznaliśmy się również z językiem rosyjskim w piosenkach i bajkach. Szczególnie wiele radości przyniosła wszystkim praca plastyczna polegająca na wykonaniu "matrioszki", rosyjskiej laleczki. Jak co miesiąc, uczniowie poznali kuchnię danego kraju i samodzielnie przygotowali jedną z tradycyjnych potraw. Tym razem były to bliny. W przyszłym roku szkolnym będziemy dalej podróżowali po świecie i przyrządzali potrawy różnych narodów .