tel. 23 672 28 89

foto1

foto1

foto1

foto1

foto1Historia SOSW

Dowiedz się więcej o powstaniu i istnieniu ośrodka.

Czytaj...

Galeria

Zdjęcia naszych podopiecznych. Fotografie z imprez i spotkań.

Czytaj...

Księga gości

Zapraszamy do wpisania się w księdze gości, zostaw po sobie ślad na naszej stronie.

Czytaj...

Rozbudowa SOSW

Dowiedz się więcej o projekcie unijnym na rozbudowę SOSW

Czytaj...

Obowiązek informacyjny

Szanowni Państwo!

Od dnia 25.05.2018 r. weszły w życie przepisy RODO. W związku z powyższym publikujemy podstawowe informacje dotyczące ochrony bezpieczeństwa danych w naszej placówce.

1. Administratorem danych osobowych uczniów, ich rodziców i pracowników jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ciechanowie, ul. Sienkiewicza 13

2. Od dnia 25.05.2018 r. powołano w placówce inspektora ochrony danych osobowych.

Dane kontaktowe do Inspektora ochrony danych osobowych, do którego należy zgłaszać ewentualne przypadki naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych: numer telefonu: 23 6722889 w. 106, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że:

1. Odbiorcami danych osobowych są wszyscy pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ciechanowie, adekwatnie do zakresu obowiązków.

2. Dane osobowe dzieci/rodziców będą zbierane i przetwarzane, w celu realizacji ustawowych i statutowych zadań ośrodka (sporządzania dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej). Dane te nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.

3. Dane osobowe pracowników zbierane są w celu zatrudnienia.

4. Dane osobowe przetwarzane będą w okresie niezbędnym do realizacji Państwa obsługi oraz w zgodzie z wymogami prawa.

5. Okresy przechowywania danych poszczególnych kategorii regulują przepisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej, rozporządzenia MEN z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji.

6. Przysługuje Państwu prawo do dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, modyfikacji, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.

7. Przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (jest to „prawo do bycia zapomnianym”). Można tego dokonać bezpośrednio w sekretariacie ośrodka.

8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże informujemy, że w przypadku braku niektórych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Państwu wszystkich statutowych zadań.