W piątek w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte - "W wielkanocnym nastroju" - warsztaty plastyczne i kulinarne.
Dla przedszkolaków był to bardzo pracowity dzień. Zaraz po śniadaniu zabraliśmy się za robienie baby wielkanocnej. Dzieci starannie połączyły wszystkie składniki babki. Z wielkim zaangażowaniem włożyły ciasto do wcześniej przygotowanej formy i zaniosły do piekarnika. Podczas pieczenia babki zabraliśmy się za ozdabianie styropianowych jajeczek było pięknie i kolorowo. W czasie intensywnych prac z jajkami rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych. Żeby nabrać sił do dalszej pracy skosztowaliśmy naszej przepysznej babki wielkanocnej. Na koniec naszego świątecznego spotkania wykonaliśmy urocze zajączki ze skarpetek i wypełniliśmy je grochem. To był wyczerpujący ale pachnący, kolorowy, wspaniały dzień. Przedszkolaki dołączyły do grona tych, którzy pragną podtrzymywać tradycje wielkanocne.