W dniu wczorajszym, w DNIU DZIECKA, w naszej szkole zostały podsumowane dwa konkursy, które się cieszyły ogromną popularnością wśród naszych uczniów - konkurs plastyczny "MAM MARZENIE" oraz konkurs na "NAJPIĘKNIEJSZĄ KAPLICZKĘ MARYJNĄ".

Wydarzenie to zaszczycili szczególni goście: wicedyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie -p. Elżbieta Szymanik, Wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego - p. Marek Marcinkowski, Przewodniczący Rady Powiatu - p. Sławomir Morawski, Dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych - p. Aneta Głuszniewska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy - p. Robert Morawski, kierownik oddziału zamiejscowego w Ciechanowie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych - p. Halina Pasikowska - Pikus, którzy wręczyli nagrody laureatom i wyróżnionym.

Pierwszy  konkurs plastyczny nosił tytuł "Mam Marzenie" i był zorganizowany przez Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Prace wykonane były  różnymi, ciekawymi technikami plastycznymi. Przedstawiały rozmaite dziecięce marzenia, począwszy od rzeczy materialnych, poprzez pragnienia, przeżycia różnych doświadczeń takich jak: ciekawe podróże, czy też lot balonem, po  ponadczasowe idee, takie jak pokój na świecie.

W konkursie tym uczniowie z naszej placówki zajęli pierwsze trzy miejsca.
I miejsce - Adrian Kocięda klasa IV u
II miejsce - Magdalena Błaszkowska klasa II ppe
III miejsce - Anna Grzankowska klasa III pp.
Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia w formie prezentów.
Byli to: Marcin Grzankowski, Przemysław Jaskłowski, Karolina Szustowska, Barbara Bartczak, Karol Burdalski, Bartosz Mróz, Karolina Konopa, Bartosz Muszyński, Michał Smoliński, Filip Kraszewski.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach!

W ubiegłym roku kiedy po raz pierwszy ogłaszaliśmy konkurs na najpiękniejszą kapliczkę Maryjną nie sądziliśmy że będzie taki odzew i zaangażowanie. Nasz konkurs miał za cel zaangażowanie uczniów i ich rodziców w przygotowanie kapliczek Maryjnych i zwrócenie uwagi na piękną, polską tradycję Nabożeństwa Majowego. Od najdawniejszych czasów budowano kapliczki w których znajdowały się figurki lub obrazy przedstawiające Matkę Bożą. Każdego dnia miesiąca maja przychodzili całymi rodzinami, gdzie śpiewali pieśni Maryjne i odmawiali litanie loretńską. Chcieli w ten sposób chwalić Maryi dziękować jej za to że jest naszą Matką, Królową i Wspomożycielką. Również nasi uczniowie wraz z rodzicami wykonali przepiękne kapliczki
Gratulujemy zwycięzcom!
Oto zwycięzcy:
I MIEJSCE Piotr Kuciński, Patryk Muszyński, Aleks Demko, Sebastian Łepkowski
II MIEJSCE Weronika Chylińska, Magdalena Błaszkowska
III MIEJSCE Dawid Nowotczyński

WYRÓŻNIENIE Michał Sosnowski, Anna Grzankowska, Przemysław Jaskłowski, Alan Sadecki

A oto fotorelacja: