„Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał
się tym, kim stać się może”
J. Korczak
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/banners/2026/29.05.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/banners/2026/28.05..
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/banners/2026/28.05.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/banners/2026/27.05.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025, Priorytet 3, uczniowie klasy 8 als uczestniczyli w projekcie edukacyjnym z okazji Dnia Kosmosu.
Wykonali lapbook pt. „Tajemnice Układu Słonecznego”, który stał się fascynującą podróżą po świecie planet, gwiazd i kosmicznych odkryć.
Projekt miał na celu pogłębienie wiedzy o kosmosie, rozwijanie zainteresowań naukowych oraz doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji zarówno w księgozbiorze biblioteki, jak i w Internecie.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem i kreatywnością przygotowali swoje prace, a wspólne działania dostarczyły im wiele radości i satysfakcji.
Dziś z okazji urodzin Marii Konopnickiej nasze przedszkolaki brały udział w kolorowej paradzie przebrane za krasnoludki, które maszerowały ulicami miasta, promując twórczość "Naszej" poetki. Wysłuchałam wierszy i śpiewaliśmy piosenki o krasnudkach i nie tylko. Przedszkolakom bardzo się spodobała wspólna zabawa i spotkaniem z „Marią Konopnicką”. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom i pięknego krasnala.
Zajęliśmy 3 miejsce podczas FETA 2026 w kategorii tanecznej.
Dodatkowo nasz utalentowany Kacperek zdobył wyróżnienie w kategorii wokalnej.
To była cudowna podróż pełna emocji, inspiracji i pięknych chwil. Mieliśmy okazję poznać uczniów z innych szkół, wymienić doświadczenia i wspólnie celebrować pasję do sztuki.
Ogromną radością było również spotkanie ze wspaniałymi artystami – Aleksandrą Szwed oraz Marcinem Kłosowskim.
Serdecznie dziękujemy organizatorom z SOSW w Lesznie za ciepłe przyjęcie, wspaniałą atmosferę i – jak zawsze – niesamowitą energię.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie, doping i dobre słowa. Wracamy z ogromną motywacją i jeszcze większą energią do dalszego działania!