Przypominamy, że nasz Ośrodek prowadzi działalność jako ośrodek koordynacyjno - rehabilitacyjno - opiekuńczy i jest w całości finansowany ze środków budżetu państwa.

Celem działania WOKRO jest udzielanie kompleksowego wsparcia rodzinom z dziećmi od chwili wykrycia u nich niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3. roku życia. Do zadań Ośrodka należą:

- udzielanie rodzicom specjalistycznej informacji dotyczącej problemów rozwojowych dziecka;

- wskazywanie właściwych dla dziecka i jego rodziny form kompleksowej, specjalistycznej pomocy, w szczególności terapeutycznej, psychologicznej, logopedycznej i fizjoterapeutycznej.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo w zakładce : WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA w podpunkcie WOKRO Projekt za Życiem. Tam też znajduje się wniosek do pobrania pozwalający ubiegać się o uczestniczenie w projekcie.