W dniu dzisiejszym uczniowie szkoły podstawowej udali się na wycieczkę dydaktyczną do Komend Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. W czasie spotkania ze strażakami, uczniowie poznali zadania, które wykonuje Straż Pożarna. Zapoznali się z etapami udzielania pomocy przez strażaków podczas różnych zagrożeń, zobaczyli symulację pożaru. Na miejscu panowie strażacy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy wsiadając do wozu strażackiego. Niebywałą atrakcją dla uczniów była obserwacja strażaków podczas ześlizgu i możliwość zobaczenia specjalistycznych kombinezonów strażackich .Na zakończenie wizyty strażacy podziękowali wszystkim za wizytę i wręczyli uczniom certyfikaty młodego strażaka. Dziękujemy strażakom za cenną wiedzę i czas poświęcony naszym uczniom!